Preparaty i suplementy dla koni, witaminy dla konia - Equistro, firma Vetoquinol
MenuMenuEquistro UKMenuMenu
Equistro UKEquistro UKEquistro UKEquistro UKEquistro UK


Program żywieniowy

Program Żywieniowy EQUISTRO® dostosowany jest do indywidualnych potrzeb każdego konia

 

Nie ma dwóch takich samych koni, dlatego też  podawanie środków odżywczych powinna być  dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierzęcia.  Preparaty wspomagające zdrowie i sprawność fizyczną konia podzielono na trzy główne kategorie:

 

 • wymagania podstawowe
   
 • wymagania związane ze sprawnością fizyczną
   
 • wymagania indywidualne


System EQUISTRO® pozwala na właściwe dostosowanie do indywidualnych wymagań konia otrzymywanych przez niego preparatów odżywczych o najwyższej wartości biologicznej, na każdym etapie jego życia. Preparaty odżywcze EQUISTRO® są kompatybilne, co oznacza, że produkty można je ze sobą łączyć. EQUISTRO® dopasowuje żywienie do potrzeb Państwa koni, unikając zarówno nadmiernej, jaki i niewystarczającej podaży składników  odżywczych.
 

 

Wymagania podstawowe Podaż suplementacja
Siano, owies, pastwisko + dodatki paszowe
Wymagania związane ze sprawnością fizyczną Sport, wzrost, płodność Dodatki paszowe
Wymagania indywidualne Problemy specjalne, takie jak nerwowość, problemy z kopytami etc. Dodatki paszowe

 

 

Wymagania podstawowe

 

Podstawowa suplementacja pokrywa elementarne zapotrzebowanie konia, niezależne od jego wymagań związanych ze sprawnościa fizyczną czy też wymagań indywidualnych. Równoważy i uzupełnia typową dietę konia, składającą się z siana, owsa, pastwiska, mleka klaczy itp. i powinna być dostarczana zwierzęciu codziennie.

 

Wymagania związane ze sprawnością fizyczną

 

Podaż związana ze sprawnością fizyczną zapewnia najlepsze zaopatrzenie w składniki odżywcze w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego i zwiększonych wymagań, takich jak zawody, wzrost, płodność etc. W tym celu zaleca się uzupełnienie suplementacji podstawowej.

 

Wymagania indywidualne

 

Suplementacja indwidualna zaopatruje organizm konia w składniki odżywcze, zgodnie z jego indywidualnymi cechami bądź w sytuacjach, kiedy z uwagi na pewne zaburzenia zdrowotne wymagane jest dostarczenie specyficznych składników odżywczych.

 

Składniki odżywcze w najlepszej formie

 

W trakcie opracowywania i produkcji preparatów odżywczych EQUISTRO® nie idziemy na kompromisy. Wynikiem naszej współpracy ze znanymi na arenie międzynarodowej specjalistami ds. żywienia są:

 

 • produkty o formulacjach opracownych w taki sposób, aby pokrywały specjalne potrzeby zwierzęcia i skupiały się na poszczególnych problemach
 • składniki odżywcze zapewniające wysoką aktywność komórkową i skuteczność;
 • drogi podania zapewniające szybkie i całkowite wchłanianie
 • procesy produkcyjne zgodne z normą ISO 9000 i wymaganiami GMP, które zapewniają staranne przetwarzanie składników odżywczych
 • produkty wolne od substancji i środków dopingujacych

 

 


© 2014 Vetoquinol Sp. Z o.o., ul. Kosynierów Gdyńskich 13-14, 66-400 Gorzów Wlkp.